CategoriesAktualności

Dlaczego biegacze uwielbiają kompresję?

Elity biegaczy, zarówno amatorów jak i profesjonalistów na całym świecie zaufały kompresji, w szczególności po to, aby poprawić swoją wydajność, zredukować zmęczenie mięśni oraz przyspieszyć regenerację.

Biegnij lżej! Rekuperuj się szybciej!

Kompresja w strefie łydek powoduje zwiększenie przepływu krwi działając na zasadzie pompy krążeniowo-limfatycznej.

Biegacze najczęściej wybierają opaski kompresyjne wyłącznie obejmujące łydkę, jak opaski CS6 wraz z edycją specjalną DC Universe oraz opaski w formie długich skarpet obejmujące stopę i łydkę FS4+ (wersja z pełną stopą) oraz FS6+ (wersja bez palców). Wszystkie trzy rodzaje dynamicznych opasek w formie CS6, FS6+ czy FS4+ dają ten sam pozytywny efekt oddziaływania kompresji na łydkę. Wybór pomiędzy nimi zależy praktycznie od potrzeb i upodobań użytkownika. Fakt, iż opasek tych można używać nie tylko do biegania, ale również po nim, w celu przyspieszenia regeneracji, dodatkowo podwyższa ich atrakcyjność.

Kompresja kompresji nierówna!

Nie wszystkie produkty, które często w marketingowej nazwie zawierają kompresję, posiadają właściwości odpowiedniej kompresji medycznej, polegającej na naprzemiennym ucisku. Dlatego też tak ważny jest dobry wybór opasek kompresyjnych! Nie powinniśmy kupować opasek czy skarpet o jednostajnym, statycznym ucisku dających bardziej efekt opaski uciskowej nie pozwalającej na swobodny przepływ krwi. Ważne jest, aby wybierać produkty z naprzemienną kompresją, kompresją dynamiczną, które pobudzają przepływ krwi i pozwalają na uniknięcie efektu opuchniętych nóg.

Opaski kompresyjne marki OS1st oparte są na opatentowanej formule kompresji medycznej zwanej Compression Zone Technology® (CZT®). Technologia CZT® wspomaga walkę z grawitacją zwiększając ilość odlenionej krwi przepływającej z powrotem do serca, wspomaga również stabilizację struktur więzadłowo-mięśniowych oraz stawów, zmniejszając tym samym wibrację mięśni, w rezultacie obniżając poziom zmęczenia i mikrourazów oraz podwyższając ogólną wydajność i wytrzymałość. Dzięki wszystkim tym właściwościom, dynamiczne opaski OS1st idealnie radzą sobie z dolegliwościami bólowymi oraz zmęczeniem kończyn dolnych.

Kompresja łydek nie tylko dla biegaczy!

Należy pamiętać, że właściwości dynamicznej kompresji nie są przeznaczone jedynie dla biegaczy czy sportowców. Należysz do osób, które podróżują, jeżdzą samochodem, latają samolotem, a może masz siedzący tryb pracy? Długie godziny siedzenia za biurkiem, w samochodzie czy w podniebnej podróży mogą mieć bardzo negatywny wpływ na przepływ krwi w kończynach dolnych.

Potrzebujesz kompresji, aby wspomoć Twoje żyły w odprowadzaniu krwi z kończyn dolnych z powrotem do serca, tym samym zapobiegając powstawaniu zakrzepów czy innych niebezpiecznych dolegliwości.

Dynamiczny zawrót głowy!

Bardzo ważne, abyśmy w wyborze produktów kompresyjnych nie byli laikami kierującymi się wyłącznie modą czy kolorem. Warto, aby poznawszy teoretyczny, medyczny punkt widzenia, dobrać produkt, którego będziemy używać w sposób profesjonalny. I nie chodzi tu jedynie o właściwy rozmiar, co oczywiście jest podstawą w doborze opasek kompresyjnych, ale o przeanalizowanie wykorzystanego rodzaju kompresji i jej wpływu na nasz organizm.

Marka OS1st w tej kwestii spełnia wszystkie potrzeby swoich użytkowników. Dynamiczne opaski kompresyjne OS1st są modnym, profesjonalnym produktem medycznym, z opcją wielokolorowego wyboru, z ofertą kompresyjną dla każdej części ciała w tym dla stopy, łydki, kolana, uda, ramienia, łokcia czy nadgarstka. Posiadają nawet modele opasek z limitowanej serii DC Universe z Super Bohaterami dla klientów lubiących bieganie z fantazją.

OS1st połączyła po prostu wielowiekowe osiągnięcia medyczne w dziedzinie kompresji, z estetyką, modą, komfortem oraz wydajnością.