CategoriesAktualności

JAK WŁAŚCIWIE WYBRAĆ OPASKI CZY SKARPETY KOMPRSYJNE?

Nieważne czy jesteś tylko sezonowym biegaczem czy też wyczynowym atletą, a może wchodzisz dopiero do sportowego świata?

Nieważne czy jesteś tylko sezonowym biegaczem czy też wyczynowym atletą, a może wchodzisz dopiero do sportowego świata? Powinieneś zwrócić uwagę na korzyści jakie może Ci przynieść używanie opasek czy skarpet kompresyjnych, zawsze upewniając się przy tym, że produkt, który wybierzesz będzie firmowany przez markę używającą medycznej kompresji, która faktycznie przyniesie korzyści Twojemu organizmowi i przyspieszy czas regeneracji.

Oto kilka rad, których powinniśmy przestrzegać, aby wybrać właściwe opaski kompresyjne:

Jeśli sprzedawany produkt oparty jest o stopnie medycznej kompresji będzie to odzwierciedlone na opakowaniu w jednostkach wysokości słupka rtęci (mmHg), a sprzedawca będzie umiał udzielić Ci takiej informacji i odpowiednio zaprezentować produkt.

Sprawdź poziom zastosowanej kompresji.

Jeśli jesteś aktywny fizycznie i Twoja tkanka mięśniowa jest mocnniejsza od przeciętnej, z pewnością niewystarczająca dla Ciebie będzie już kompresja na poziomie jedynie 15-20 mmHg. Powinieneś szukać opasek kompresyjnych, które będą osiągały medyczny stopień kompresji w wysokości 20-30 mmHg i dzięki temu będą wspierały lepiej Twój układ krążenia działając na zasadzie pompy krążeniowo-limfatycznej i zapewniając dynamiczną, naprzemienną kompresję, nie zaś kompresję statyczną o jednostajnym niezdrowym ucisku. Jeśli jesteś osobą początkującą w aktywnym, sportowym świecie również szukaj produktów z dynamicznymi, naprzemiennymi strefami kompresji, które przyniosą korzyści Twojemu organizmowi.

Wybierz odpowiedni rozmiar.

Każdy profesjonalny produkt kompresyjny w postaci opasek czy skarpet powinien zawierać tabelę rozmiarów, która pozwala na właściwe dobranie produktu do Twojej budowy, tak aby idealnie dopasował się on do Twojej stopy, łydki, nogi, ramienia czy nadgarstka, przylegając wystarczająco, aby kompresja spawowała odpowiednio swoją funkcję, ale niezbyt mocno uciskając, aby przepływ krwi nie zosłał przez nią zaburzony.

Skarpety i opaski kompresyjne marki OS1st, po pierwsze są produktem medycznym. Po drugie opierają się o strefy naprzemiennej, dynamicznej kompresji właściwie rozłożonej na powierzchni produktu, obejmujące skalę kompresji od lekkiej w granicach 10-15 mmHG do mocnej 20-30 mmHg. Strefy kompresji bazują na opatentowanej technologii Compression Zone Technology® (CZT®). Każda ze stref kompresji spełnia ściśle określoną funkcję chroniąc przed kontuzjami, zwiększając wytrzymałość i przyspieszając czas powrotu do formy.