CategoriesAktualności

ULGA DLA TWOICH HALUKSÓW

Czy ból związany z posiadaniem haluksów przeszkadza Ci w codziennym życiu? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi – TAK, jedynym pocieszeniem jest fakt, że nie jesteś w tym osamotniony.

Haluks, czyli paluch koślawy jest dolegliwością bardzo powszechną, zaliczaną do chorób cywilizacyjnych, dotykającą 4% populacji. Pojawia się nawet u osób przed 20 rokiem życia, występując w 80% na obu stopach, choć często z różnym natężeniem, z reguły, bo aż w 75% jest chorobą dziedziczną i dotyka 9 razy częścij kobiet niż mężczyzn. Wiele osób cierpi z powodu haluksów, ale niewiele osób zna szczegóły dotyczące tego schorzenia.

Co to właściwie jest haluks?

Haluks, zwany paluchem koślawym jest formą deformacji w postaci kościstego wybrzuszenia, tworzącego się w stawie dużego palca (palucha), zwanego stawem śródstopno-paliczkowym. W wyniku tej deformacji pierwsza kość śródstopia wykrzywia się kierując się na zewnątrz stopy poza jej normalny profil, wymuszając niejako odchylenie palucha w kierunku pozostałych palców, a w skrajnych przypadkach nawet nachodzenia na nie. To nienaturalne ustawienie powoduje duże dolegliwości bólowe, otarcia, odciski i modzele, które przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu i dopasowaniu odpowiedniego obuwia.

Jak zniwelować ból haluksa?

Marka OS1st proponuje użycie kompresji dynamicznej dla złagodzenia dolegliwości bólowych wynikających z posiadania haluksów. Ortopedyczne wsparcie połączone z opatentowaną technologią naprzemiennych stref kompresji – Compression Zone Technology® (CZT®) przynosi ulgę w bólu i stanowi idealne zabezpieczenie przed dalszym rozwojem haluksów.

Dla przyniesienia ulgi w bólu i ułatwienia codziennego funkcjonowania marka OS1st dla posiadaczy haluksów przygotowała dwa rozwiązania w zależności od potrzeb osoby, która próbuje zwalczyć ten uciążliwy ból, nadmierne tarcie i niewygodę w poruszaniu się.

Skarpeta BR4 kontra haluksom!

BR4 działa na stopę i na strefę haluksa jako forma bariery, zapobiegając pęcherzom i ciągłemu bólowi tarcia spowodowanego nieprawidłowo ustawionymi palcami. Opaska kompresyjna BR4 posiada cztery strefy naprzemiennej kompresji stymulujące krążenie, które powodują większe dotlenienie uszkodzonych tkanek. Konstrukcja opaski BR4 obejmuje odzielenie palucha od reszty palców, zapobiegając w ten sposób nadmiernemu tarciu i naciskowi oraz specjalną poduszkę w strefie haluksa zapewniającą skuteczną ulgę w bólu. Skarpetka haluksowa idealnie dopasowuje się do stopy dzięki czemu można ją nosić w każdym momencie i do każdego typu obuwia, równiez w trakcie uprawiania sportu. BR4 zapewnia wygodę, minimalizuje dyskomfort, przyspiesza regenerację i obniża poziom zmęczenia stóp. Opaska kompresyjna BR4 nie tylko idealnie dopasowuje się do Twojej obolałej stopy z haluksem, ale również do Twojego aktywnego stylu życia.

Opaska HV3 kontra haluksom!

HV3 jest opaską z wbudowaną szyną palucha koślawego – najbardziej wygodną i efektywną jaką kiedykolwiek stworzono. Poza trzema strefami naprzemiennej kompresji i odzielonym paluchem posiada specjalną elastyczną szynę w strefie haluksa wyrównującą kąty palców i zabezpieczającą haluks przed dodatkowym naciskiem i tarciem. Opaska HV3 z wbudowaną szyną obejmuje strefę przodostopia, chroniąc strefę haluksa przed bólem i obrzękami. HV3 jest produktem wygodnym, efektywnym i jedynym łączącym dynamiczną kompresję z aparatem w postaci komfortowej szyny.

Oba produkty proponowane przez OS1st idealnie radzą sobie z dolegliwościami bólowymi, które towarzyszą posiadaczom haluksów, stanowią idealne zabezpieczenie pozabiegowe (w przypadku pacjentów wymagających interwencji chirurgicznej haluksa) i korygują ustawienie palców zapobiegając dalszemu rozwojowi schorzenia.