Bieganie przeciw depresji

  • Paź 14, 2015

Jeśli po treningu poczujesz ból w kolanie, może to być oznaką urazu stawu kolanowego. Leczenie zależy od tego, jak poważny jest uraz. Dobrą wiadomością jest fakt, że urazom kolana można zapobiegać.

BIEGANIE CHRONI MÓZG PRZED DEPRESJĄ.

OS1st - dynamiczna kompresja przeciw depresjiTo, że bieganie i aktywność fizyczna przeciwdziała depresji wiemy już od dawna. Ale czy wiemy jakie mechanizmy się za tym kryją? W badaniach przeprowadzonych przez Instytut Karolińska ze Sztokholmu naukowcy Jorge Ruas i Mia Lindskog, z Departamentu Fizjologii i Farmakologii, w interesujący sposób wyjaśniają, w jaki sposób ćwiczenia wywołują zmiany w mięśniach szkieletowych. Dzięki temu działaniu odpowiednie enzymy oczyszczają krew z substancji szkodliwych dla mózgu, akumulujących się podczas chronicznego stresu.

Depresja jest bardzo złożoną i wieloaspektową chorobą. Główna hipoteza przedstawiana w opisywanych badaniach wyznacza zupełnie inną metodę działania, niż podawane wcześniej teorie o produkowaniu w mózgu substancji chemicznych. Wiemy, że istnieją związki chemiczne nazwane kynureninami, produkowane głównie w wątrobie w odpowiedzi na stres. Stamtąd z krwią przedostają się one do mózgu, gdzie powodują wspólnie z innymi czynnikami stan zapalny, niszczenie komórek nerwowych, a w konsekwencji depresję. Ćwiczenia fizyczne powodują, że mięśnie zwiększają poziom białek zwanych PGC-1α1, które w efekcie powodują wyższy poziom enzymu zmieniającego kynureninę KYN w kwas kynureninowy KYNA. Kluczową różnicą jest to, że ten ostatni związek nie jest w stanie przekroczyć bariery krew-mózg, więc nie może dostać się do mózgu i powodować swoich destrukcyjnych działań. Sam kierownik projektu Jorge Ruas mówi o swoich badaniach tak:

„Nasze wstępne hipotezy polegały na tym, że wytrenowane mięśnie produkują substancje, które mają dobroczynny wpływ na działanie mózgu. W rzeczywistości okazało się, że jest na odwrót: dobrze wytrenowane mięśnie produkują enzymy, które oczyszczają ciało ze szkodzących substancji. W tym kontekście funkcje mięśni można porównać do działania nerek lub wątroby. Możliwe, że otworzy to zupełnie nowe możliwości postępowania farmakologicznego w depresji. Próby powinny kierować się w stronę zwiększania funkcji mięśni szkieletowych, a nie bezpośrednią pracą mózgu. Mięśnie szkieletowe mogą działać detoksykacyjnie, jeśli zostaną odpowiednio aktywowane, chroniąc mózg przed szkodliwym dzianiem stresu i chorób psychicznych”

Dodaj komentarz

Upewnij się że pola oznaczone * zostały wypełnione poprawnie.

Opinie

  • Klaudia Klaudia Po cwieczeniach w opaskach os1st nogi wydaja się o wiele mniej zmęczone :D Moge trenować dłużej i wydajniej.
  • Artur Artur Używam opasek kompresyjnych podczas biegania i sprawdzają się napawde świetnie! Polecam :D
  • Marek Marek Używawłem opaski kompresyjne FS6 w zzeszłym roku podczas wędrówek górskich po Tatrach :D i jestem mega zadowolony. Polecam !!!
  • Natalia Natalia Super sprawa z tymi pakietami! Pakiet Biegacza OS1st - pasuje dla mnie idealnie, właśnie tego potrzebowałam Dzięki OS1st !!! http://os1st.pl/produkty/pakiety-promocyjne
  • Dominik Dominik Wydaje mi się że dynamiczne opaski kompresyjne są dobrym wyborem, ale można je nosić ograniczoną ilość godzin... Osobiście używam ich podczas uprawiania sportu, a na codzień kupiłem wkładki ortopedyczne Australijskiej firmy FootWave. Taki zestaw sprawdza się u mnie idealnie :D Polecam sprawdzcie sami: http://pl.footwave.com/

Popularne

ROZCIĘGNO PODESZWOWE – 5 ĆWICZEŃ ROZCIĄGAJĄCYCH.

ROZCIĘGNO PODESZWOWE – 5 …

Istnieje wiele ćwiczeń i metod określających sposoby rozciąg...

SKŁONNOŚĆ DO ŻYLAKÓW A AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA.

SKŁONNOŚĆ DO ŻYLAKÓW A AK…

Naprzemienna kompresja strefowa w produktach OS1st wspomaga ...

DLACZEGO BIEGACZE UWIELBIAJĄ KOMPRESJĘ?

DLACZEGO BIEGACZE UWIELBI…

CZYLI KOMPRESJA DYNAMICZNA W AKCJI NA NASZYCH ŁYDKACH. ...

KORZYŚCI Z AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

KORZYŚCI Z AKTYWNOŚCI FIZ…

ZABEZPIECZ SWÓJ ORGANIZM DYNAMICZNĄ KOMPRESJĄ. Nares...

JAK WŁAŚCIWIE WYBRAĆ OPASKI CZY SKARPETY KOMPRSYJNE?

JAK WŁAŚCIWIE WYBRAĆ OPAS…

Nieważne czy jesteś tylko sezonowym biegaczem czy też wyczyn...

 Szybka dostawa
przesyłką kurierską.

 30 dniowa gwarancja
satysfakcji lub zwrot pieniędzy.

 Masz wątpliwości?
zadzwoń: +48 730 210 411

Dane kontaktowe

Biegnij szybciej, wydajniej, wygodniej. Regeneruj się szybciej i zapobiegaj kontuzjom. OS1st to jedyne opaski kompresyjne z aktywnym systemem naprzemiennych stref kompresji. Zamień swoje skarpety do biegania na opaski kompresyjne OS1st

  • +48 506 310 411

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi innymi usługami:

Zapisz się do Newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i rabatach, zapisz się już dziś!