EKIPA OS1ST W POSZUKIWANIU NOWOŚCI NA SEZON WIOSNA/LATO 2018. MODNE TENDENCJE SPORTOWE.

  • Kwi 19, 2018

To brzmi prawie jak odkrywanie nowego utalentowanego projektanta mody czy przygotowywanie pokazu haute couture. Owszem wiąże się to z poszukiwaniem nowych tendencji, ale wyłącznie sportowych, co oczywiście nie ogranicza pasji i wizji z jaką należy tego dokonywać.

Po spektakularnym sukcesie Crossfitu, miłośnicy fitness, biegania czy siłowni nieustają w poszukiwaniu nowych, innych dyscyplin sportowych, które wprowadzają odmienne metody treningowe pomagające w doskonaleniu własnego ciała. Czasami znużeni dotychczasowym treningiem, czasami chcąc spróbować nowości, czasami po prostu ulegając modzie czy dobrej promocji podejmują nowe wyzwanie. Zgodnie z tendencjami na 2018 rok na czoło modnych dyscyplin wysuwają się trzy propozycje treningowe: Air Joga, Balet Fit oraz Trening TRX. O tym czy pozostaną one na stałe w rozkładach treningowych miłośników sportu okaże się już za moment kiedy wiadomo będzie czy przynoszą one oczekiwane efekty swoim nowym wyznawcom. Tak, tak, śmiało mówiąc o osobach pasjonujących się uprawianiem sportu można używać terminu „wyznawcy” – kto spróbował tej pasji, tej adrenaliny, tego uzależnienia,,, doskonale wie o czym mowa.

AIR JOGA/ AIR YOGA (zwana też Fly Yoga, Joga w powietrzu, Joga antygrawitacyjna czy Aerial Joga)

Jest to odmiana jogi polegająca na wykonywaniu asan (pozycji w jodze) w pewnego rodzaju hamaku czy chuście/taśmie podwieszonej pod sufitem. Dzięki temu obszernemu przyrządowi można stać, leżeć, siedzieć, a nawet latać. Specjalnie dla tej odmiany jogi, asany zostały nieco zmodyfikowane. Dzięki hamakowi uzyskuje się głębsze rozciągniecie poszczególnych mięśni, a odciążony kręgosłup potwierdza tylko możliwość uprawiania air jogi przez osoby , które mają z nim problemy. Hamak czy chusta stanowią również doskonałą podporę dla ciała, pomagając osobom początkującym wykonywać bardziej skomplikowane pozycje. Air joga głęboko rozluźnia system nerwowy, relaksuje ciało i regeneruje cały organizm.

Dzięki air joga wzmacniają się mięśnie, pogłębia się elastyczność ciała, zwiększa się zakres ruchu kończyn, rozluźniają się mięśnie głębokie. Wszystko to pozwala na swobodny przepływ krwi i płynów limfatycznych co wspomaga oczyszczanie i regenerację organizmu. Swobodny przepływ płynów ustrojowych reguluje z kolei pracę układu hormonalnego. Przy wykonywaniu tzw. pozycji odwróconych przy użyciu hamaka następuje niewielki ucisk przepony na narządy jamy brzusznej, masując je i przyspieszając w ten sposób proces przemiany materii.

Air Joga to błogość, relaks oraz jedność ciała i ducha.

Twórcą tej dyscypliny, która narodziła się w XXI wieku w Nowym Jorku jest amerykański choreograf z Broadwayu, tancerz i trener fitness Christopher Calvin Harrison. Poszukując nowych form relaksu i rozluźnienia organizmu Harrison zjednoczył jogę, taniec, stretching, fitness i elementy akrobatyki i stworzył swoje imperium, które nazwał AntiGravity. Harrison połączył sport z pokazami artystycznymi dzięki czemu wynalazł nie tylko nową odmianę jogi, ale również nową formę przekazu artystycznego. W USA pokazy AntiGravity mogły być podziwiane między innymi podczas inauguracji prezydentury Baracka Obamy, Igrzysk Olimpijskich, pokazu Victoria’s Secret, wręczenia nagród Grammy czy spektakli na Broadwayu.

FIT BALET/ FIT BALLET (zwany także Body Ballet czy Ballet Fitness)

balet

Mówiąc najkrócej jest to balet dla każdego. Cóż za cudowna wiadomość! Nareszcie może się spełnić sen niespełnionej primabaleriny. Ale na poważnie, Fit Balet to mix technik pilatesu, jogi i fitness w oparciu o taniec klasyczny w uproszczonej wersji. Wizją Balet Fit jest wyjście z elitarnej techniki tanecznej jaką jest balet i zaproponowanie jej każdemu kto jest chętny spróbować tego nowego wyzwania.

Fit Balet to idealna dyscyplina łącząca zajęcia cardio z rozciąganiem, poprawiająca postawę ciała, wysmuklająca sylwetkę, wzmacniająca mięśnie i nadająca gracji, elegancji i lekkości ruchów.

Trening Body Ballet zwykle odbywa się przy relaksujących dźwiękach muzyki klasycznej, ale spokojnie!...nie jest typową lekcją baletu. Ćwiczenia wykonuje się w pozycji stojącej lub na macie oraz przy drążku poznając przy tym typowe baletowe pozycje jak plie, pique czy fouette.

Trening Fit Baletu jest idealny dla typu „biurkowicza”, który z aktywnością fizyczną nie miał dużo wspólnego w ostatnim czasie i wbrew wyobrażeniom nie jest skierowany wyłącznie do Pań. Fit Balet można potraktować jako świetny trening uzupełniający inne dyscypliny sportowe, wykorzystując go do rozciągnięcia i rozluźnienia ciała.

TRENING TRX (zwany też treningiem Body Weight czy treningiem w zawieszeniu)

trx blog

Trening TRX (Total Resistance eXercise) to zestaw ćwiczeń w oparciu o masę własnego ciała, do których wykorzystuje się specjalne regulowane pasy. Taśmy TRX w kształcie litery Y, niezwykle lekkie i wytrzymałe, mogą być zawieszone w dowolnym miejscu w pomieszczeniach zamkniętych czy na świeżym powietrzu i są świetną alternatywą dla kosztownych przyrządów do ćwiczeń.

Trening TRX jest treningiem całego ciała, równomiernie rozbudowującym i wzmacniającym mięśnie bez obciążenia stawów i kręgosłupa. Trening w zawieszeniu angażuje jednocześnie wiele grup mięśniowych wzmacniając przy tym wiązadła, co w rezultacie chroni przed kontuzjami. Trening ten wymaga dużej dbałości o technikę.

Fakt, że TRX został wymyślony przez komandosa Fok, czyli amerykańskich Navy Seals podkreśla jedynie jego wartość treningową. Randy Hetrick w celu utrzymania wysokiej sprawności fizycznej komandosów zaczął szukać alternatywy dla sprzętu treningowego, który wielokrotnie nie mógł towarzyszyć komandosom w różnych warunkach misji bojowych. Zaczął więc eksperymentować, wykorzystując pasy nośne karabinów, tak aby móc opracować lekkie, małe i łatwe do transportowania urządzenie treningowe. Po przejściu na emeryturę stworzył prototyp swojego sprzętu treningowego zwany dziś TRX Suspension Trainer.

Trening TRX wykorzystywany jest w USA przez żołnierzy armii amerykańskiej, policję, sportowców i pasjonatów fitness.

Poczuj się sprawniej i lepiej z TRX!

Dla marki OS1st te nowe tendencje to bardzo dobra wiadomość! Zarówno w Air Joga, Balet Fit czy TRX możesz ulepszać swój trening i wspomagać swój organizm używając opasek kompresyjnych OS1st.

Dodaj komentarz

Upewnij się że pola oznaczone * zostały wypełnione poprawnie.

Opinie

  • Klaudia Klaudia Po cwieczeniach w opaskach os1st nogi wydaja się o wiele mniej zmęczone :D Moge trenować dłużej i wydajniej.
  • Artur Artur Używam opasek kompresyjnych podczas biegania i sprawdzają się napawde świetnie! Polecam :D
  • Marek Marek Używawłem opaski kompresyjne FS6 w zzeszłym roku podczas wędrówek górskich po Tatrach :D i jestem mega zadowolony. Polecam !!!
  • Natalia Natalia Super sprawa z tymi pakietami! Pakiet Biegacza OS1st - pasuje dla mnie idealnie, właśnie tego potrzebowałam Dzięki OS1st !!! http://os1st.pl/produkty/pakiety-promocyjne
  • Dominik Dominik Wydaje mi się że dynamiczne opaski kompresyjne są dobrym wyborem, ale można je nosić ograniczoną ilość godzin... Osobiście używam ich podczas uprawiania sportu, a na codzień kupiłem wkładki ortopedyczne Australijskiej firmy FootWave. Taki zestaw sprawdza się u mnie idealnie :D Polecam sprawdzcie sami: http://pl.footwave.com/

Popularne

Kompresja kompresji nie równa.  CZĘŚĆ I

Kompresja kompresji nie r…

Czyli dlaczego wybrać stabilizatory miękkie kompresji strefo...

Nowe opaski kompresyjne FS4+

Nowe opaski kompresyjne F…

Skarpety z kompresją dynamiczną FS4+ to nowa ekspansja nasze...

MISTRZOWSKI STYL NA ROWERZE Z OPASKAMI OS1ST

MISTRZOWSKI STYL NA ROWER…

Twoje ulubione hobby to rower, a może biegniesz kilka razy w...

WYDAJNY TRENING W UPALNE DNI

WYDAJNY TRENING W UPALNE …

Jeśli zdrowy tryb życia i treningi są Twoją pasją i po prost...

EKIPA OS1ST W POSZUKIWANIU NOWOŚCI NA SEZON WIOSNA/LATO 2018. MODNE TENDENCJE SPORTOWE.

EKIPA OS1ST W POSZUKIWANI…

To brzmi prawie jak odkrywanie nowego utalentowanego projekt...

Polecane produkty

 Szybka dostawa
przesyłką kurierską.

 30 dniowa gwarancja
satysfakcji lub zwrot pieniędzy.

 Masz wątpliwości?
zadzwoń: +48 730 210 411

Dane kontaktowe

Biegnij szybciej, wydajniej, wygodniej. Regeneruj się szybciej i zapobiegaj kontuzjom. OS1st to jedyne opaski kompresyjne z aktywnym systemem naprzemiennych stref kompresji. Zamień swoje skarpety do biegania na opaski kompresyjne OS1st

  • +48 730 210 411

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi innymi usługami:

Zapisz się do Newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i rabatach, zapisz się już dziś!