JAK WŁAŚCIWIE WYBRAĆ OPASKI CZY SKARPETY KOMPRSYJNE?

  • Maj 13, 2021

Nieważne czy jesteś tylko sezonowym biegaczem czy też wyczynowym atletą, a może wchodzisz dopiero do sportowego świata?

Nieważne czy jesteś tylko sezonowym biegaczem czy też wyczynowym atletą, a może wchodzisz dopiero do sportowego świata? Powinieneś zwrócić uwagę na korzyści jakie może Ci przynieść używanie opasek czy skarpet kompresyjnych, zawsze upewniając się przy tym, że produkt, który wybierzesz będzie firmowany przez markę używającą medycznej kompresji, która faktycznie przyniesie korzyści Twojemu organizmowi i przyspieszy czas regeneracji.

Oto kilka rad, których powinniśmy przestrzegać, aby wybrać właściwe opaski kompresyjne:

Zapytaj sprzedawcę i sprawdź na opakowaniu produktu informacje na temat poziomu kompresji.

Jeśli sprzedawany produkt oparty jest o stopnie medycznej kompresji będzie to odzwierciedlone na opakowaniu w jednostkach wysokości słupka rtęci (mmHg), a sprzedawca będzie umiał udzielić Ci takiej informacji i odpowiednio zaprezentować produkt.

Sprawdź poziom zastosowanej kompresji.

Jeśli jesteś aktywny fizycznie i Twoja tkanka mięśniowa jest mocnniejsza od przeciętnej, z pewnością niewystarczająca dla Ciebie będzie już kompresja na poziomie jedynie 15-20 mmHg. Powinieneś szukać opasek kompresyjnych, które będą osiągały medyczny stopień kompresji w wysokości 20-30 mmHg i dzięki temu będą wspierały lepiej Twój układ krążenia działając na zasadzie pompy krążeniowo-limfatycznej i zapewniając dynamiczną, naprzemienną kompresję, nie zaś kompresję statyczną o jednostajnym niezdrowym ucisku. Jeśli jesteś osobą początkującą w aktywnym, sportowym świecie również szukaj produktów z dynamicznymi, naprzemiennymi strefami kompresji, które przyniosą korzyści Twojemu organizmowi.

Wybierz odpowiedni rozmiar.

Każdy profesjonalny produkt kompresyjny w postaci opasek czy skarpet powinien zawierać tabelę rozmiarów, która pozwala na właściwe dobranie produktu do Twojej budowy, tak aby idealnie dopasował się on do Twojej stopy, łydki, nogi, ramienia czy nadgarstka, przylegając wystarczająco, aby kompresja spawowała odpowiednio swoją funkcję, ale niezbyt mocno uciskając, aby przepływ krwi nie zosłał przez nią zaburzony.

Skarpety i opaski kompresyjne marki OS1st, po pierwsze są produktem medycznym. Po drugie opierają się o strefy naprzemiennej, dynamicznej kompresji właściwie rozłożonej na powierzchni produktu, obejmujące skalę kompresji od lekkiej w granicach 10-15 mmHG do mocnej 20-30 mmHg. Strefy kompresji bazują na opatentowanej technologii Compression Zone Technology® (CZT®). Każda ze stref kompresji spełnia ściśle określoną funkcję chroniąc przed kontuzjami, zwiększając wytrzymałość i przyspieszając czas powrotu do formy.

Dodaj komentarz

Upewnij się że pola oznaczone * zostały wypełnione poprawnie.

Opinie

  • Klaudia Klaudia Po cwieczeniach w opaskach os1st nogi wydaja się o wiele mniej zmęczone :D Moge trenować dłużej i wydajniej.
  • Artur Artur Używam opasek kompresyjnych podczas biegania i sprawdzają się napawde świetnie! Polecam :D
  • Marek Marek Używawłem opaski kompresyjne FS6 w zzeszłym roku podczas wędrówek górskich po Tatrach :D i jestem mega zadowolony. Polecam !!!
  • Natalia Natalia Super sprawa z tymi pakietami! Pakiet Biegacza OS1st - pasuje dla mnie idealnie, właśnie tego potrzebowałam Dzięki OS1st !!! http://os1st.pl/produkty/pakiety-promocyjne
  • Dominik Dominik Wydaje mi się że dynamiczne opaski kompresyjne są dobrym wyborem, ale można je nosić ograniczoną ilość godzin... Osobiście używam ich podczas uprawiania sportu, a na codzień kupiłem wkładki ortopedyczne Australijskiej firmy FootWave. Taki zestaw sprawdza się u mnie idealnie :D Polecam sprawdzcie sami: http://pl.footwave.com/

Popularne

DLACZEGO BIEGACZE UWIELBIAJĄ KOMPRESJĘ?

DLACZEGO BIEGACZE UWIELBI…

CZYLI KOMPRESJA DYNAMICZNA W AKCJI NA NASZYCH ŁYDKACH. ...

KORZYŚCI Z AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

KORZYŚCI Z AKTYWNOŚCI FIZ…

ZABEZPIECZ SWÓJ ORGANIZM DYNAMICZNĄ KOMPRESJĄ. Nares...

JAK WŁAŚCIWIE WYBRAĆ OPASKI CZY SKARPETY KOMPRSYJNE?

JAK WŁAŚCIWIE WYBRAĆ OPAS…

Nieważne czy jesteś tylko sezonowym biegaczem czy też wyczyn...

ULGA DLA TWOICH HALUKSÓW...

ULGA DLA TWOICH HALUKSÓW…

CZYLI MISJA SPECJALNA DLA DYNAMICZNEJ KOMPRESJI.

JAK UNIKNĄĆ KONTUZJI KOŃCZYN DOLNYCH PODCZAS UPRAWIANIA ULUBIONEGO SPORTU?

JAK UNIKNĄĆ KONTUZJI KOŃC…

4 SPRAWDZONE SPOSOBY OD OS1st! ...

 Szybka dostawa
przesyłką kurierską.

 30 dniowa gwarancja
satysfakcji lub zwrot pieniędzy.

 Masz wątpliwości?
zadzwoń: +48 730 210 411

Dane kontaktowe

Biegnij szybciej, wydajniej, wygodniej. Regeneruj się szybciej i zapobiegaj kontuzjom. OS1st to jedyne opaski kompresyjne z aktywnym systemem naprzemiennych stref kompresji. Zamień swoje skarpety do biegania na opaski kompresyjne OS1st

  • +48 506 310 411

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi innymi usługami:

Zapisz się do Newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i rabatach, zapisz się już dziś!