KOMPRESJA KOMPRESJI NIERÓWNA.

  • Lip 23, 2017

Czyli dlaczego wybrać stabilizatory miękkie kompresji strefowej OS1st, zamiast zwykłych skarpet do biegania?

Obecny rynek jest już nasycony ofertą skarpet i opasek kompresyjnych. Firmy prześcigają się w kampaniach medialnych i sprytnych chwytach marketingowych, określając swoje produkty jako najskuteczniejsze i najlepsze. Różne marki, kolorowy zawrót głowy i wszystko to sprawia, że potencjalny użytkownik staje przed trudnym dylematem – którą skarpetę czy opaskę wybrać? Obowiązkowo należy na bok odłożyć całą promocyjną otoczkę danej marki i skupić się na faktach. A fakty są następujące…

dynamiczne opaski kompresyjne
dynamiczne opaski kompresyjne

DOŚWIADCZENIE MEDYCZNE MARKI – PRODUKT MEDYCZNY

Definicja kompresji czyli ucisku, w medycynie definiowana jest jako ciśnienie wywierane na tkanki za pomocą różnego rodzaju materiałów uciskowych o odpowiedniej klasie kompresji. I właśnie korzenie medyczne każdego producenta wytwarzającego produkty kompresyjne, powinny być pierwszym elementem przesądzającym o wyborze marki. Bo choć rozwój cywilizacyjny i technologiczny przyczynił się do wykorzystania kompresji w sporcie, to pojęcie to od wieków znane i wykorzystywane było jedynie w medycynie. Dlatego nie moda, lecz faktyczny wpływ produktów kompresyjnych na nasz organizm, a głównie na układ żylny i układ chłonny czy inaczej limfatyczny, powinien być dla użytkownika niezwykle istotny. Właściwe jest gdy producent wyrobów kompresyjnych opiera się na doświadczeniach medycznych oraz posiada odpowiednie certyfikaty.

OS1st jest zarejestrowanym w Polsce produktem medycznym, co potwierdza 8% VAT na rynku polskim. Posiada wszystkie zagraniczne certyfikacje medyczne instytucji będących odpowiednikami Narodowego Funduszu Zdrowia (Wielka Brytania - MHRA, USA – FDA )oraz certyfikacje zgodności ze wszystkimi normami europejskimi (CE). Ponadto OS1st jest jedyną marką na rynku polskim oferującą rozwiązanie kompresji strefowej chronione patentem.

STABILIZATORY MIĘKKIE KOMPRESJI STREFOWEJ – KOMPRESJA DYNAMICZNA

W swojej istocie kompresja polega na przyłożeniu do powierzchni uciskanej odpowiedniej siły ucisku, generującej zróżnicowane wartości ciśnień zewnętrznych tzw. ciśnień międzypowierzchniowych. Ciśnienie to wyrażane jest w mm Hg (w milimetrach słupka rtęci) i określa je prawo Laplace’a P=T/r (gdzie P to ciśnienie sprężyste (napięcie powierzchniowe) ściany naczynia, T to naprężenie sprężyste w ścianie i r to promień naczynia). W zależności od użytego stopnia ciśnień kompresja może spełniać rolę profilaktyczną lub terapeutyczną.

Najbardziej naturalny, podobny bowiem do ucisku generowanego w organizmie człowieka, jest ucisk sekwencyjny, czyli kompresja dynamiczna. Kompresja dynamiczna zmniejsza przekrój żył, zwiększa prędkość przepływu krwi żylnej, poprawia działanie pompy mięśniowej oraz zmniejsza lepkość krwi. Kompresja statyczna, gradacyjna polega natomiast na stałym ucisku w wybranym punkcie, co może prowadzić do zaburzenia naturalnego procesu krążenia.

OS1st posiada od 3 do 11 stref kompresji dynamicznej z naprzemiennym uciskiem w zakresie 10-30 mmHg. Produkty OS1st przechodzą odpowiednie testy kompresji oraz kontrolę. Nad rozwojem produktów OS1st czuwa światowej sławy kadra medyczna z wieloletnim doświadczeniem, a wśród niej Ben Pearl (podiatra, lekarz sportowy, konsultant w NIH - National Institutes of Health, członek Rady Nadzorczej FDA - U.S. Food & Drug Administration oraz American Academy of Podiatric Sports Medicine) oraz Pam Haig (właścicielka kliniki podologicznej „Foot One” oraz założycielka The Robert M. Palmer, M. D., Institute Of Biomechanics, Inc)

Schorzeni, kontuzje FS4 DS6 AS6 FS6 AF7 CS6 FS6+ KS7 PS3 QS4 ES3 WS6
Ścięgno Achillesa            
Ból stawu skokowego / skręcenie                  
Niestabilność stawu skokowego                      
Bóle łuku podłużnego / poprzecznego                  
Bóle stawów / struktur więzadłowo mięśniowych      
Skurcze łydek                    
Zespół cieśni nadgarstka (CTS)                      
Chandromelacja rzepki                    
Łokieć golfisty / tenisisty                    
Ból ścięgna podkolanowego                      
Bóle pięty                
Syndrom pasma biodrowo-piszczelowego (ITBS)                      
Niestabilność rzepki                    
Zapalenie rozcięgna podeszwowego                
Przeciążenie mięśnia czworogłowego uda                      
Choroba Haglunda-Severa                
Syndrom napięcia przyśrodkowej strony piszczeli (Shin Splits)                    
Obrzęki limfatyczne              

DZIAŁANIE KOMPRESJI - KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

Kiedy wiemy już, że w wybranym produkcie mamy do czynienia z kompresją strefową czyli dynamiczną z naprzemiennymi strefami, a nie jedynie z kompresją statyczną, gradacyjną o zawężonym zastosowaniu oraz, że za wybraną marką stoi doświadczenie medyczne, możemy przetestować korzyści produktu dla organizmu.

Po pierwsze, stabilizacja struktur więzadłowo-mięśniowych poprzez naprzemienny ucisk, który stymuluje te struktury i wzmacnia naturalną stabilizację. Po drugie, profilaktyka, czyli redukcja wystąpienia mikrouszkodzeń i kontuzji lub terapia, czyli redukcja bólu przy wystąpieniu urazów i stanach przed i pozabiegowych. Po trzecie zwiększona wydajność i przyspieszona regeneracja poprzez stymulację układu krążenia, czyli zwiększenie podaży krwi do obciążonych tkanek, odprowadzenie limfy i zwiększenie efektywności usuwania mleczanów. Po czwarte, redukcja przeciążeń poprzez odciążanie wybranych partii i poprawę biomechaniki.

dynamiczne opaski kompresyjne os1st

OS1st to stabilizatory miękkie kompresji strefowej, łączące w sobie cechy opaski kompresyjnej, stabilizatora, ortezy i tapingu, wykonane z hipoalergicznych, oddychających materiałów z dodatkowymi strefami stabilizacji, wykonane przy pomocy medycznej technologii dziewiarskiej Merz. ProduktyOS1st zapewniają użytkownikowi znacznie większy komfort niż tradycyjne stabilizatory a poprzez dynamikę działania zwiększają znacznie swoją efektywność.

GLOBALNA KONCEPCJA MARKI – PRODUKT KOMPLETNY

Niezwykle istotne jest kiedy produkt kompresyjny jest wynikiem rozwoju i badań medycznych w oparciu, o które dzięki znajomości anatomii organizmu człowieka, zasad biomechaniki i potrzeb pacjenta/użytkownika określane są pozytywne efekty jakie można osiągnąć przy zastosowaniu naprzemiennej kompresji dynamicznej. Globalna wartość produktu kompresyjnego jest najważniejszym i wiarygodnym elementem jakiego powinno używać się w jego promocji na rynku. Kiedy wiemy już, że możemy wszystkie elementy marketingowe poprzeć faktami, możemy wtedy przedstawiać profesjonalne działanie naszego produktu.

Produkty Os1st dzięki doświadczeniu medycznemu i zastosowaniu unikatowych stref naprzemiennej kompresji (Compression Zone Technology) są produktami kompletnymi, które łączą swoje specjalistyczne właściwości wynikające z naprzemiennego ucisku wraz z wygodą i łatwością użytkowania. Stabilizatory miękkie kompresji strefowej OS1st mogą być stosowane jako produkty medyczne bądź akcesoria sportowe i w zależności od potrzeb pacjenta/użytkownika mogą mieć zastosowanie profilaktyczne jak również terapeutyczne.

2 comments

Dodaj komentarz

Upewnij się że pola oznaczone * zostały wypełnione poprawnie.

Opinie

  • Klaudia Klaudia Po cwieczeniach w opaskach os1st nogi wydaja się o wiele mniej zmęczone :D Moge trenować dłużej i wydajniej.
  • Artur Artur Używam opasek kompresyjnych podczas biegania i sprawdzają się napawde świetnie! Polecam :D
  • Marek Marek Używawłem opaski kompresyjne FS6 w zzeszłym roku podczas wędrówek górskich po Tatrach :D i jestem mega zadowolony. Polecam !!!
  • Natalia Natalia Super sprawa z tymi pakietami! Pakiet Biegacza OS1st - pasuje dla mnie idealnie, właśnie tego potrzebowałam Dzięki OS1st !!! http://os1st.pl/produkty/pakiety-promocyjne
  • Dominik Dominik Wydaje mi się że dynamiczne opaski kompresyjne są dobrym wyborem, ale można je nosić ograniczoną ilość godzin... Osobiście używam ich podczas uprawiania sportu, a na codzień kupiłem wkładki ortopedyczne Australijskiej firmy FootWave. Taki zestaw sprawdza się u mnie idealnie :D Polecam sprawdzcie sami: http://pl.footwave.com/

Popularne

ROZCIĘGNO PODESZWOWE – 5 ĆWICZEŃ ROZCIĄGAJĄCYCH.

ROZCIĘGNO PODESZWOWE – 5 …

Istnieje wiele ćwiczeń i metod określających sposoby rozciąg...

SKŁONNOŚĆ DO ŻYLAKÓW A AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA.

SKŁONNOŚĆ DO ŻYLAKÓW A AK…

Naprzemienna kompresja strefowa w produktach OS1st wspomaga ...

DLACZEGO BIEGACZE UWIELBIAJĄ KOMPRESJĘ?

DLACZEGO BIEGACZE UWIELBI…

CZYLI KOMPRESJA DYNAMICZNA W AKCJI NA NASZYCH ŁYDKACH. ...

KORZYŚCI Z AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

KORZYŚCI Z AKTYWNOŚCI FIZ…

ZABEZPIECZ SWÓJ ORGANIZM DYNAMICZNĄ KOMPRESJĄ. Nares...

JAK WŁAŚCIWIE WYBRAĆ OPASKI CZY SKARPETY KOMPRSYJNE?

JAK WŁAŚCIWIE WYBRAĆ OPAS…

Nieważne czy jesteś tylko sezonowym biegaczem czy też wyczyn...

 Szybka dostawa
przesyłką kurierską.

 30 dniowa gwarancja
satysfakcji lub zwrot pieniędzy.

 Masz wątpliwości?
zadzwoń: +48 730 210 411

Dane kontaktowe

Biegnij szybciej, wydajniej, wygodniej. Regeneruj się szybciej i zapobiegaj kontuzjom. OS1st to jedyne opaski kompresyjne z aktywnym systemem naprzemiennych stref kompresji. Zamień swoje skarpety do biegania na opaski kompresyjne OS1st

  • +48 506 310 411

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi innymi usługami:

Zapisz się do Newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i rabatach, zapisz się już dziś!