KORZYŚCI Z AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

  • Maj 25, 2021

ZABEZPIECZ SWÓJ ORGANIZM DYNAMICZNĄ KOMPRESJĄ.

Nareszcie przyszła długo wyczekiwana wiosna, dni będą robiły się coraz dłuższe, bardziej słoneczne i zachęcające do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Ciekawi nas co Ty lubisz robić najbardziej na zewnątrz w wiosenne i letnie dni? Biegasz, jeździsz na rowerze, a może wybierasz weekendową wspinaczkę w górach, czy jednak Twoim hobby jest bardziej praca w ogródku czy długie spacery?

Czy wiesz, że jakakolwiek aktywność na świeżym powietrzu poprawia Twój nastrój oraz przede wszystkim ma bardzo pozytywny wpływ na ogólne samopoczucie. Jak wskazują amerykańskie badania (Dr Sussane Preston, South University, Clinical Mental Health Counseling Instrctor), najlepszym lekarstwem dla zdrowia psychicznego człowieka, w tym dla odstresowania się, jest spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Wg dr Preston swieże powietrze w połączeniu z promieniami słońca mają największe korzyści dla człowieka, zarówno jego strefy fizycznej jak i psychicznej. Jako przykład podaje ona zanikanie sezonowych zaburzeń afektywnych w wyniku ekspozycji naszego organizmu na naturalne światło słoneczne. Wzrost pozytywnego nastroju łączy się wprost proporcjonalnie ze zwiększeniem wytwarzania witaminy D w organizmie pod wpływem bezpośredniej ekpozycji na słońce.

Ponadto, badania na South University pokazały, iż zwiększenie czasu przebywania w otoczeniu natury jest ściśle związane z obniżeniem poziomu występowania zaburzeń psychicznych, szczególnie w odniesieniu do redukcji symptomów depresji czy stanów niepokoju i wiąże się również pozytywnie z podwyższeniem samooceny.

Oczywiście, jeśli połączymy przebywanie na świeżym powietrzu z jakąkolwiek aktywnością fizyczną, nie tylko będzie to pozytywnie oddziaływać na nasze zdrowie psychiczne i nastrój, ale równiez na stan fizyczny.

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu przyności następujące korzyści:

  • Aktywuje system odpornościowy, gdyż organizm na zewnątrz zaczyna zachowywać się inaczej i w sposób naturalny chroni nas przed chorobami.
  • Zwiększa ilość spalanych kalorii, ponieważ zwiększa się poziom wysiłku, w porównaniu z aktywnością w zamkniętych pomieszczeniach, związany z pokonywaniem nierówności terenu czy oporem wiatru.
  • Zwiększa poziom wysiłku i wydłuża czas aktywności, spowodowany większymi chęciami i przyjemnością przebywania na łonie natury, wśród promieni słońca i świeżego powietrza, którego tak bardzo brakuje nam jesienią czy zimą w trakcie treningów w zamkniętych pomieszczeniach.

Należy pamiętać, aby w naszym utęsknieniu za słońcem, naturą czy świeżym powietrzem, nie zapominać o zabezpieczeniu organizmu przed przetrenowaniem, nadmiernym zmęczeniem czy jakimkolwiek urazem. Wydłużony czas treningu na zewnątrz czy nawet całodniowa praca w przydomowym ogródku, mogą sprawić, że już wieczorem odczujemy pierwsze tego skutki w posatci na przykład obolałych mięśni. Bardzo łatwo możemy jednak temu zapobiec używając profilaktycznych i leczniczych zalet kompresji.

Marka OS1st, amerykański lider opasek z dynamiczną kompresją, obecna na rynku polskim, ma w swojej ofercie całą gamę opasek z naprzemienną kompresją praktycznie na kążdą część naszego organizmu jak stopa, łydka, udo, ramię, łokieć czy nadgarstek.

Nie czekaj aż odczujesz skutki zmęczenia czy przetrenowania, zabezpiecz swoje ciało kompresją. Połącz przyjemność przebywania na swieżym powietrzu i nie zapomnij, że w biegu po pierwsze promienie słońca po długiej zimie powinieneś wzmocnić swój organizm nie tylko dynamiczną kompresją, ale też zdrową dietą i właściwym nawodnieniem

Dodaj komentarz

Upewnij się że pola oznaczone * zostały wypełnione poprawnie.

Opinie

  • Klaudia Klaudia Po cwieczeniach w opaskach os1st nogi wydaja się o wiele mniej zmęczone :D Moge trenować dłużej i wydajniej.
  • Artur Artur Używam opasek kompresyjnych podczas biegania i sprawdzają się napawde świetnie! Polecam :D
  • Marek Marek Używawłem opaski kompresyjne FS6 w zzeszłym roku podczas wędrówek górskich po Tatrach :D i jestem mega zadowolony. Polecam !!!
  • Natalia Natalia Super sprawa z tymi pakietami! Pakiet Biegacza OS1st - pasuje dla mnie idealnie, właśnie tego potrzebowałam Dzięki OS1st !!! http://os1st.pl/produkty/pakiety-promocyjne
  • Dominik Dominik Wydaje mi się że dynamiczne opaski kompresyjne są dobrym wyborem, ale można je nosić ograniczoną ilość godzin... Osobiście używam ich podczas uprawiania sportu, a na codzień kupiłem wkładki ortopedyczne Australijskiej firmy FootWave. Taki zestaw sprawdza się u mnie idealnie :D Polecam sprawdzcie sami: http://pl.footwave.com/

Popularne

DLACZEGO BIEGACZE UWIELBIAJĄ KOMPRESJĘ?

DLACZEGO BIEGACZE UWIELBI…

CZYLI KOMPRESJA DYNAMICZNA W AKCJI NA NASZYCH ŁYDKACH. ...

KORZYŚCI Z AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

KORZYŚCI Z AKTYWNOŚCI FIZ…

ZABEZPIECZ SWÓJ ORGANIZM DYNAMICZNĄ KOMPRESJĄ. Nares...

JAK WŁAŚCIWIE WYBRAĆ OPASKI CZY SKARPETY KOMPRSYJNE?

JAK WŁAŚCIWIE WYBRAĆ OPAS…

Nieważne czy jesteś tylko sezonowym biegaczem czy też wyczyn...

ULGA DLA TWOICH HALUKSÓW...

ULGA DLA TWOICH HALUKSÓW…

CZYLI MISJA SPECJALNA DLA DYNAMICZNEJ KOMPRESJI.

JAK UNIKNĄĆ KONTUZJI KOŃCZYN DOLNYCH PODCZAS UPRAWIANIA ULUBIONEGO SPORTU?

JAK UNIKNĄĆ KONTUZJI KOŃC…

4 SPRAWDZONE SPOSOBY OD OS1st! ...

Polecane produkty

 Szybka dostawa
przesyłką kurierską.

 30 dniowa gwarancja
satysfakcji lub zwrot pieniędzy.

 Masz wątpliwości?
zadzwoń: +48 730 210 411

Dane kontaktowe

Biegnij szybciej, wydajniej, wygodniej. Regeneruj się szybciej i zapobiegaj kontuzjom. OS1st to jedyne opaski kompresyjne z aktywnym systemem naprzemiennych stref kompresji. Zamień swoje skarpety do biegania na opaski kompresyjne OS1st

  • +48 506 310 411

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi innymi usługami:

Zapisz się do Newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i rabatach, zapisz się już dziś!