MISTRZOWSKI STYL NA ROWERZE Z OPASKAMI OS1ST

  • Cze 10, 2018

Twoje ulubione hobby to rower, a może biegniesz kilka razy w tygodniu na spinning? Czasami łapią Cię skurcze, a po długiej trasie czy ostrym treningu czujesz się zmęczony, a łydki i uda aż pieką z bólu? Myśląc o tym ogromnym wysiłku jaki muszą wykonać nogi na rowerze, ma się przed oczyma wyraz twarzy zawodowego kolarza, który już po kilkudziesięciu kilometrach wyścigu ma właśnie przed sobą do pokonania odcinek górski.

Dynamiczna kompresja jako legalny dopalacz.

ROWEROWA KOMPRESJA – LEGALNY DOPALACZ

Twoje ulubione hobby to rower, a może biegniesz kilka razy w tygodniu na spinning? Czasami łapią Cię skurcze, a po długiej trasie czy ostrym treningu czujesz się zmęczony, a łydki i uda aż pieką z bólu? Myśląc o tym ogromnym wysiłku jaki muszą wykonać nogi na rowerze, ma się przed oczyma wyraz twarzy zawodowego kolarza, który już po kilkudziesięciu kilometrach wyścigu ma właśnie przed sobą do pokonania odcinek górski. Uff…I choć sport to zdrowie, pasja, a dla niektórych nawet całe życie, to warto jak najlepiej zminimalizować wszystkie jego negatywne aspekty, skupiając się na przyjemności, pozytywnych rezultatach i wygrywaniu z własnymi słabościami.

Ważną rolę, w każdej dyscyplinie gdzie używamy roweru, odgrywa kompresja, która znana jest od tysięcy lat i wykorzystywana w medycynie, na przykład w leczeniu zakrzepicy żył głębokich. Kompresja, czyli ucisk, definiowana jest jako ciśnienie wywierane na tkanki za pomocą różnego rodzaju materiałów uciskowych o odpowiedniej klasie kompresji wyrażonej w milimetrach słupka rtęci (mm Hg). Chociaż kompresja w sporcie jest stosunkowo świeżym nabytkiem, to na rynku producentów czy dystrybutorów opasek i odzieży kompresyjnej istnieje już bardzo duży tłok. Warto więc sięgając po produkty kompresyjne wybrać te właściwe, czyli takie, w których zastosowano kompresję dynamiczną z naprzemiennymi strefami kompresji, nie zaś statyczną, która w sposób niewłaściwy wpływa na ludzki organizm, poprzez zastosowanie stałego, jednolitego ucisku, przypominającego efekt opaski uciskowej.

Kompresja (pamiętajmy ta dynamiczna, z naprzemiennymi strefami ucisku!) wpływa na dwa podstawowe układy w organizmie człowieka – układ żylny oraz układ chłonny - właśnie to oddziaływanie przynosi w następstwie tak pozytywne efekty, które można wykorzystać również przy jeździe na rowerze. Naprzemienne strefy kompresji zastosowane w opaskach kompresyjnych działają na zasadzie pompy krążeniowo-limfatycznej. Naprzemienny ucisk efektywnie stymuluje układ krążenia podczas ruchu zwiększając podaż krwi do obciążonych tkanek i odprowadzając limfę, zwiększając tym samym proces resorpcji, czyli wchłaniania w części żylnej, dzięki czemu płyn łatwiej powraca do układu żylnego, zmniejszając tym samym szanse na tworzenie się obrzęków. Kompresja dodatkowo aktywuje mikrokrążenie, czyli w uproszczeniu element układu krwionośnego, w którym zachodzi wymiana substancji między krwią a tkankami i narządami. W rezultacie polepsza się dystrybucja tlenowa oraz zwiększa się efektywność usuwania metabolitów taki jak np. mleczany. Użycie produktu o właściwej kompresji powoduje zwiększenie prędkości odpływu żylnego w wyniku zmniejszenia średnicy żył pod wpływem ucisku.

dynamiczne opaski kompresyjne - rower

Kompresja w postaci naprzemiennego ucisku wzmacnia naturalną stabilizację mięśni poprzez stymulowanie i wzmacnianie struktury więzadłowo-mięśniowej, redukując tym samym nadmierne wibracje i drgania.

Te podstawowe mechanizmy działania kompresji naprzemiennej jakimi są stabilizacja i efekt pompy krążeniowo-limfatycznej przynoszą wymierne korzyści pasjonatom roweru. Te mechanizmy to również sposób działania stabilizatorów miękkiej kompresji strefowej (opasek kompresyjnych) marki OS1st, które są produktem medycznym od lat cenionym w Stanach Zjednoczonych. Wiadomo, że w przypadku sportu, czy jest on tylko pasją czy też zawodowym zajęciem, cuda się nie zdarzają i bez determinacji, odpowiedniego treningu i diety nie pojawią się sukcesy. Dlaczego jednak nie wykorzystać rozwoju technologicznego i medycznego doświadczenia i nie wesprzeć swojego organizmu, naprzemienną kompresją? Nie wierzmy więc w marketingowe slogany typu „0 bólu”, „z kompresją trenujesz więcej”, po prostu przy następnym wsiadaniu na rower wypróbuj opaski o naprzemiennej kompresji. Co powinniśmy zaobserwować? Dzięki lepszemu dotlenieniu i stabilizacji mięśni zmęczenie przychodzi znacznie wolniej (obniżony poziom DOMS, czyli opóźniona bolesność mięśniowa) i trening staje się przyjemniejszy i bardziej efektywny. Poziom piekącego bólu w łydkach czy udach znacznie się obniża, a wydolność organizmu dzięki lepszemu ukrwieniu zostaje zwiększona.

Opaski kompresyjne OS1st mogą być używane przed, w trakcie i po treningu. I choć w przypadku opcji „przed” możemy mówić o mądrej profilaktyce i indywidualnych upodobaniach, „w trakcie” o większej wydajności, świeżości treningu i zmniejszeniu ryzyka kontuzji, to kwestia „po” jest już wybitnie nastawiona na regenerację organizmu człowieka. I znów można by przywołać obraz wytężonej pracy kolarza na trasie wyścigu czy też triathlonisty, który przekracza linię mety, aby zdać sobie sprawę jak ważna jest regeneracja i wypróbować nie magii kompresji, jak wielu pesymistom mogłoby się wydawać, ale faktycznych korzyści w procesie regeneracji jakie przynosi kompresja. Zmniejszają się dolegliwości bólowe, obrzęki, szybciej powraca się do formy i odczuwa się przyjemne uczucie chłodzenia dzięki właściwościom termoregulacyjnym kompresji. Wszystko to za sprawą efektów jakie wywołuje naprzemienny ucisk w organizmie, lepiej go dotleniając i szybciej eliminując mleczany.

dynamiczne opaski kompresyjne - rower

Opisane mechanizmy działania kompresji w organizmie ludzkim mają też swoją rolę w profilaktyce i rehabilitacji, przy której niezwykle ważnym elementem jest unikanie jakichkolwiek przeciążeń. Zawsze należy starać się zachowywać w myśl starej, dobrej zasady, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, więc warto używać kompresji, która zmniejsza ryzyko mikrouszkodzeń, obniżając tym samym czynnik kontuzjogenny.

I choć wydawać by się mogło, że rower to przede wszystkim wytężona praca nóg, to nie należy w tym przypadku zapominać również o sile nacisku na nadgarstki czy o pracy ramion.

Warto więc zapoznać się z produktami marki OS1st na www.os1st.pl. Wśród gamy opasek o naprzemiennej kompresji OS1st możemy wyróżnić opaski oddziaływujące na staw skokowy (AF7, FS6), łydkę (FS6+, CS6), kolano (PS3, KS7), udo (QS4) oraz na nadgarstek (WS6), łokieć (ES3) czy ramię (AS6).

Dodaj komentarz

Upewnij się że pola oznaczone * zostały wypełnione poprawnie.

Opinie

  • Klaudia Klaudia Po cwieczeniach w opaskach os1st nogi wydaja się o wiele mniej zmęczone :D Moge trenować dłużej i wydajniej.
  • Artur Artur Używam opasek kompresyjnych podczas biegania i sprawdzają się napawde świetnie! Polecam :D
  • Marek Marek Używawłem opaski kompresyjne FS6 w zzeszłym roku podczas wędrówek górskich po Tatrach :D i jestem mega zadowolony. Polecam !!!
  • Natalia Natalia Super sprawa z tymi pakietami! Pakiet Biegacza OS1st - pasuje dla mnie idealnie, właśnie tego potrzebowałam Dzięki OS1st !!! http://os1st.pl/produkty/pakiety-promocyjne
  • Dominik Dominik Wydaje mi się że dynamiczne opaski kompresyjne są dobrym wyborem, ale można je nosić ograniczoną ilość godzin... Osobiście używam ich podczas uprawiania sportu, a na codzień kupiłem wkładki ortopedyczne Australijskiej firmy FootWave. Taki zestaw sprawdza się u mnie idealnie :D Polecam sprawdzcie sami: http://pl.footwave.com/

Popularne

ROZCIĘGNO PODESZWOWE – 5 ĆWICZEŃ ROZCIĄGAJĄCYCH.

ROZCIĘGNO PODESZWOWE – 5 …

Istnieje wiele ćwiczeń i metod określających sposoby rozciąg...

SKŁONNOŚĆ DO ŻYLAKÓW A AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA.

SKŁONNOŚĆ DO ŻYLAKÓW A AK…

Naprzemienna kompresja strefowa w produktach OS1st wspomaga ...

DLACZEGO BIEGACZE UWIELBIAJĄ KOMPRESJĘ?

DLACZEGO BIEGACZE UWIELBI…

CZYLI KOMPRESJA DYNAMICZNA W AKCJI NA NASZYCH ŁYDKACH. ...

KORZYŚCI Z AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

KORZYŚCI Z AKTYWNOŚCI FIZ…

ZABEZPIECZ SWÓJ ORGANIZM DYNAMICZNĄ KOMPRESJĄ. Nares...

JAK WŁAŚCIWIE WYBRAĆ OPASKI CZY SKARPETY KOMPRSYJNE?

JAK WŁAŚCIWIE WYBRAĆ OPAS…

Nieważne czy jesteś tylko sezonowym biegaczem czy też wyczyn...

 Szybka dostawa
przesyłką kurierską.

 30 dniowa gwarancja
satysfakcji lub zwrot pieniędzy.

 Masz wątpliwości?
zadzwoń: +48 730 210 411

Dane kontaktowe

Biegnij szybciej, wydajniej, wygodniej. Regeneruj się szybciej i zapobiegaj kontuzjom. OS1st to jedyne opaski kompresyjne z aktywnym systemem naprzemiennych stref kompresji. Zamień swoje skarpety do biegania na opaski kompresyjne OS1st

  • +48 506 310 411

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi innymi usługami:

Zapisz się do Newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i rabatach, zapisz się już dziś!