Trening Jednostek Specjalnych Navy Seal

 • Mar 13, 2017

MYŚLAŁEŚ KIEDYŚ O TYM JAK TRENUJE JEDNOSTKA SPECJALNA AMERYKAŃSKIEJ ARMII POPULARNYCH FOK (NAVY SEAL)? MYŚLISZ, ŻE DAŁBYŚ RADĘ? SPRAWDŹ SIĘ Z OS1st!

Kilka dni po śmierci Osamy Bin Ladena w 2011 roku, najbardziej wyszukiwaną frazą w Google stała się „szkolenie jednostek specjalnych” a zaraz za nią „codzienny trening Navy Seal”. Oczywistym jest podziw jakim Amerykanie darzą swoją jednostkę specjalną Seal, który zdecydowanie przewyższa zainteresowanie jakimkolwiek wydarzeniem politycznym w USA.

Pięć lat później, bardziej dociekliwi Amerykanie wnikliwie poszukiwali informacji na temat, co musi przejść każdy rekrut , aby stać się jednym z Seal i czy byłby to wstanie przeżyć przeciętny obywatel?

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi – NIE. Trening Navy Seal został nazwany najbardziej agresywnym treningiem na świecie, gehenna, rozrywająca płuca, łamacz kości… Trening, który przytłacza większość ludzi próbujących się do niego zbliżyć. Ci którzy przetrwają i przejdą dwuletni program szkoleniowy mogą z dumą dołączyć do 2500 żołnierzy będących w aktywnej służbie Seal. Najlepsi awansują do elitarnej grupy Seal Team Six. To właśnie ta grupa prowadziła akcję wyeliminowania Bin Ladena.

Jeśli po tym wstępie chcesz jeszcze dowiedzieć się więcej na temat treningu Navy Seal, nieważne czy go przetrwasz, czy nie…zostań z nami.

PODSATWOWE WYMAGANIA

Tak więc zdecydowałeś się stać jednym z Navy Seal. Wspaniała wiadomość! Sprawdź się sam czy w ogóle zakwalifikujesz się do programu. Podstawowe wymagania Navy Seal, aby dostać się do programu są następujące:

 • Pompki – czas 2 minuty, minimum 42, optymalnie 100
 • Przysiady – czas 2 minuty, minimalnie 52, optymalnie 100
 • Podciągnięcia na drążku – bez limitu czasu, minimum 8, optymalnie 20
 • Bieg 1,5 mili (ok. 2,5 km), w butach i spodniach – czas 9-11 minut

Kandydat do Navy Seal musi również skończyć kurs Basic Underwater Demolition/SEAL (podstawowe Szkolenie Podwodne). Trening ten to jeden z najtrudniejszych w amerykańskiej szkole wojskowej. Aby zakwalifikować się na kurs BUD/S kandydat musi:

 • Przepłynąć 1000 metrów w płetwach – czas maximum 22 minuty
 • Wykonać przynajmniej 70 pompek w 2 minuty
 • Wykonać przynajmniej 10 podciągnięć w 10 minut
 • Wykonać przynajmniej 60 przysiadów w 2 minuty
 • Przebiec 4 mile (ok. 6,5 km), w butach i spodniach, w czasie poniżej 31 minut

Należy pamiętać, że to są tylko minimalne wymagania, aby dostać się na kurs Navy Seals. Konkurencja jest ogromna, a ilość miejsc ograniczona. Dla przykładu w 2014 roku przeciętny rekrut chcący zakwalifikować się na kurs wykonał 102 pompki w dwie minuty, czyli ilość ponad dwa razy przewyższającą wymagane minimum. Jeśli jesteś kobietą, to będzie to pewnie dla Ciebie jeszcze większym wyzwaniem. Od 2016 roku bowiem Seals zaczęło akceptować również kobiety w swoich szeregach, bez najmniejszego zamiaru różnicowania wymagań dla rekrutów ze względu na płeć.

navy seals traning os1st dynamiczne opaski kompresyjne blog02

RUTYNOWE ĆWICZENIA NAVY SEAL

Załóżmy, że przeszedłeś rekrutację i zakwalifikowałeś się do programu Seal…Typowy dzień będzie składał się z ćwiczeń zarówno na lądzie jak i na wodzie. Przeciętny dzień Navy Seal wygląda następująco:

 • Godzinna rozgrzewka przeprowadzana na wyasfaltowanym placu
 • Czteromilowy (ok.6,5km) bieg po plaży
 • Odzyskiwanie tratwy o wadze 150 funtów (ok. 70 kg) z wyznaczonego punktu, a następnie przemieszczenie jej na plażę na czubku głowy
 • Pływanie wokół wyspy (Navy Special Warfare Center In Coranado, CA)-dystans okrążenia to 17 mil

Jak już wcześniej wspomniano będziesz musiał zakwalifikować się i przejść także kurs BUD/S, którego trening rutynowy wygląda w następujący sposób:

 • Przepłynięcie kilku mil ze związanymi ramionami i nogami
 • Zanurzenie w wodzie, Pacyfik o temperaturze 60 stopni F (ok. 10 stopni C)
 • Wskoki na/z mola podczas gdy oblewany jesteś zimną wodą

Według źródeł Navy, trening jest tak wyczerpujący, że grupa 100 rekrutów, może się zmniejszyć o 10% w zaledwie kilka minut. Każdy może w każdym momencie zrezygnować, wystarczy jedynie zadzwonić dzwonem. Z danych wynika, że dwóch na trzech rekrutów nie wytrzymuje…i dzwon dzwoni..

TRENING FOK ( jak to w polskim tłumaczeniu zwykło się nazywać SEAL) – NAJTRUDNIEJSZY TRENING NA ŚWIECIE

Według trenera i weterana Navy, Brada McLeod’a, kluczem do przetrwania morderczego treningu Seal jest wytrzymałość i zawzięcie. Według McLeod’a wielu sportowców może podnosić ciężary czy przejść 10-cio minutową rozgrzewkę treningu CrossFit – ale tylko niewielu mogłoby unieść w pełni wyposażony plecak przez mile, zjeżdżać w dół klifu, płynąć ponad 3 mile, aby następnie zaatakować wroga podczas burzy. I choć przeciętny człowiek nigdy nie będzie mógł zobaczyć zgrupowania Seal, to można zawsze naśladować mistrzów na podstawie wszystkich tych informacji, tworząc swój własny program treningowy poprawiający wytrzymałość i sprawność.

Jesteś zmęczony samym czytaniem? Podejmij wyzwanie! Zawsze możesz ulepszyć swój trening i wydajność własnego organizmu, dzięki opaskom kompresyjnym. Aby dowiedzieć się więcej na temat wpływu kompresji na możliwości twojego organizmu i na zwiększenie efektywności twojego treningu kliknij http://os1st.pl/dlaczego-os1st

navy seals traning os1st dynamiczne opaski kompresyjne blog01

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Upewnij się że pola oznaczone * zostały wypełnione poprawnie.

Opinie

 • Klaudia Klaudia Po cwieczeniach w opaskach os1st nogi wydaja się o wiele mniej zmęczone :D Moge trenować dłużej i wydajniej.
 • Artur Artur Używam opasek kompresyjnych podczas biegania i sprawdzają się napawde świetnie! Polecam :D
 • Marek Marek Używawłem opaski kompresyjne FS6 w zzeszłym roku podczas wędrówek górskich po Tatrach :D i jestem mega zadowolony. Polecam !!!
 • Natalia Natalia Super sprawa z tymi pakietami! Pakiet Biegacza OS1st - pasuje dla mnie idealnie, właśnie tego potrzebowałam Dzięki OS1st !!! http://os1st.pl/produkty/pakiety-promocyjne
 • Dominik Dominik Wydaje mi się że dynamiczne opaski kompresyjne są dobrym wyborem, ale można je nosić ograniczoną ilość godzin... Osobiście używam ich podczas uprawiania sportu, a na codzień kupiłem wkładki ortopedyczne Australijskiej firmy FootWave. Taki zestaw sprawdza się u mnie idealnie :D Polecam sprawdzcie sami: http://pl.footwave.com/

Popularne

ROZCIĘGNO PODESZWOWE – 5 ĆWICZEŃ ROZCIĄGAJĄCYCH.

ROZCIĘGNO PODESZWOWE – 5 …

Istnieje wiele ćwiczeń i metod określających sposoby rozciąg...

SKŁONNOŚĆ DO ŻYLAKÓW A AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA.

SKŁONNOŚĆ DO ŻYLAKÓW A AK…

Naprzemienna kompresja strefowa w produktach OS1st wspomaga ...

DLACZEGO BIEGACZE UWIELBIAJĄ KOMPRESJĘ?

DLACZEGO BIEGACZE UWIELBI…

CZYLI KOMPRESJA DYNAMICZNA W AKCJI NA NASZYCH ŁYDKACH. ...

KORZYŚCI Z AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

KORZYŚCI Z AKTYWNOŚCI FIZ…

ZABEZPIECZ SWÓJ ORGANIZM DYNAMICZNĄ KOMPRESJĄ. Nares...

JAK WŁAŚCIWIE WYBRAĆ OPASKI CZY SKARPETY KOMPRSYJNE?

JAK WŁAŚCIWIE WYBRAĆ OPAS…

Nieważne czy jesteś tylko sezonowym biegaczem czy też wyczyn...

 Szybka dostawa
przesyłką kurierską.

 30 dniowa gwarancja
satysfakcji lub zwrot pieniędzy.

 Masz wątpliwości?
zadzwoń: +48 730 210 411

Dane kontaktowe

Biegnij szybciej, wydajniej, wygodniej. Regeneruj się szybciej i zapobiegaj kontuzjom. OS1st to jedyne opaski kompresyjne z aktywnym systemem naprzemiennych stref kompresji. Zamień swoje skarpety do biegania na opaski kompresyjne OS1st

 • +48 506 310 411

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi innymi usługami:

Zapisz się do Newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i rabatach, zapisz się już dziś!