WYGRAJ NOWY SEZON! CZYLI O TYM JAK OS1st OCHRONI TWOJE KOLANA PRZED KONTUZJĄ.

  • Kwi 18, 2017

Początek wiosny już za nami, wielkimi krokami zbliża się lato, czyli sezon treningów rozpoczął się na dobre. Nowe wyzwania, nowe cele...Może maraton, może Crossfit w tym sezonie?


OS1st OCHRONI TWOJE KOLANA PRZED KONTUZJĄ.

Początek wiosny już za nami, wielkimi krokami zbliża się lato, czyli sezon treningów rozpoczął się na dobre. Nowe wyzwania, nowe cele...Może maraton, może Crossfit w tym sezonie? Organizm w dobrej formie już wybudził się z zimowego lenistwa, choć wiadomo, miłośnicy sportu nie zwalniają tempa nawet zimą, ale natura i kwitnąca zieleń wokół robią swoje. Budzi się nowe życie i organizm gotowy jest już do startu. Pełni entuzjazmu czasami zapominamy jak ważną rolę odgrywa przezorność i zapobieganie wszelkiego rodzaju urazom. Najgorsze co może przydarzyć się każdemu milośnikowi aktywności fizycznej to kontuzja w pełni sezonu. A czasem w tak banalnie prosty sposób każdy może jej uniknąć.

Stawem najbardziej narażonym na urazy sportowe jest staw kolanowy, który jest jednocześnie największym stawem w organizmie człowieka. Urazy kolana często eliminują sportowców na cały sezon, a rehabilitacja i dochodzenie do formy zajmują dużo czasu i wymagają przeogromnej cierpliwości.

Jedną z opcji zapobiegania urazom jest używanie opasek na staw kolanowy KS7 z naprzemiennymi strefami kompresji marki OS1st.

Staw kolanowy to najbardziej skomplikowane połączenie kości w naszym organiźmie. Składa się ono z wielu elementów, które poddane są działaniu dużych sił o różnych wektorach. Najbardziej narażone na kontuzje i zużycie są łąkotki, rzepka oraz więzadła. Do ich uszkodzenia może dojść poprzez nagły uraz lub poprzez uszkodzenie przeciążeniowe. Urazy kolana stanowią 60-70 % wszystkich urazów sportowych.

Najczęściej występującymi uszkodzeniami są złamania kości w okolicy stawu kolanowego, zwichnięcia oraz uszkodzenia w obrębie więzadeł stawu kolanowego. W wielu przypadkach uszkodzenia pourazowe mogą dotyczyć więcej niż jednej struktury jak np. w przypadku tzw. nieszczęśliwej triady O'Donoghue, w której uszkodzeniu ulega więzadło krzyżowe przednie kolana (ACL), więzadło poboczne piszczelowe (MCL) oraz łąkotka przyśrodkowa (Nikomu nie życzymy takiej kombinacji!)

Stare dobre przysłowie mówi lepiej zapobiegać niż leczyć, więc nie ważne czy jesteś biegaczem, Crossfitowcem, podnosisz ciężary, kochasz rower czy należysz może do klubu Aktywnego Seniora...Oto 7 największych korzyści jakie przynosi Twoim kolanom opaska KS7 marki OS1st.


OS1st ZMNIEJSZA SIŁĘ NACISKU I OBCIĄŻENIE KOLAN

Regularny mocny trening, twarde nawierzchnie, słabe mięśnie, zła technika czy nieodpowiednie obuwie. To wszystko może przyczynić się do powstania kontuzji kolana takich jak uszkodzenie więzadeł, syndrom pasma biodrowo-piszczelowego czy tzw. kolano biegacza. Noszenie opaski KS7 nie ogranicza mobilności kolana, a dzięki stabilizacji i wsparciu struktur więzadłowo – mięśniowo – kostnych wchodzących w skład i otaczających staw kolanowy, obniża się prawdopodobieństwo wystąpienia urazu.

OS1st ZABEZPIECZA KOLANA

Dla ciężarowców i entuzjastów Crossfitu zabezpieczenie kolan to podstawowe zadanie. Podnoszenie coraz większych ciężarów, częste forsowanie organizmu, przyczyniają się do wywierania ogromnego nacisku na kolana prowadzącego do bólu kolan czy zapalenia ścięgien. Przysiady z obciążeniem, rwanie czy podrzut, charakteryzują się wysokim ryzykiem wystąpienia kontuzji. Opaski o naprzemiennych strefach kompresji KS7 pomagają zapobiegać tym kontuzjom poprzez ograniczenie ruchomości rzepki. Oczywiście oprócz KS7 podstawą uniknięcia urazu jest właściwa technika. Dlatego niezwykle istotne, szczególnie w przypadku osób zaczynających swoją przygodę z podnoszeniem ciężarów czy Crossfitem, jest trenowanie pod okiem doświadczonych trenerów.
OS1st DODAJE LEKKOŚCI

Jedną z największych korzyści płynących z używania opasek OS1st jest wywoływanie efektu pompy krążeniowo-limfatycznej w organizmie.

Naprzemienny ucisk efektywnie stymuluje układ krążenia podczas ruchu zwiększając podaż krwi do obciążonych tkanek i odprowadzając limfę (ucisk tkanek miękkich i zwiększenie ciśnienia w żyłach głębokich). W rezultacie polepsza się dystrybucja tlenowa oraz zwiększa się efektywność usuwania metabolitów (np. mleczanów). Najbardziej naturalny, podobny bowiem do ucisku generowanego w organizmie, wpływający na żylny powrót, jest ucisk sekwencyjny, czyli kompresja dynamiczna zastosowana przez markę OS1st.

Użycie produktu kompresyjnego OS1st powoduje zwiększenie prędkości przepływu, a właściwie odpływu żylnego w wyniku zmniejszenia średnicy żył pod wpływem ucisku. Kompresja powoduje wzmożenie działania pompy mięśniowej i ogranicza zastój żylny. Pod wpływem kompresji zmniejszeniu ulega ciśnienie w początkowych naczyniach chłonnych, poprawiając przepływ chłonki (inaczej limfy), zwiększa się proces resorpcji, czyli wchłaniania w części żylnej i dzięki temu płyn łatwiej powraca do układu żylnego, zmniejszając tym samym szansę na tworzenie się obrzęków.

Są to same dobre informacje dla każdej części Twojego ciała, również dla Twoich kolan! 7 stref stopniowego, dynamicznego ucisku wzmaga skuteczność KS7.

OS1st ROZGRZEWA

Dodatkową korzyścią z używania opaski KS7 jest utrzymanie ciepłoty i rozgrzanie stawu kolanowego. Szczególnie istotne jest to dla osób cierpiących na jakiekolwiek schorzenie związane z bólem stawów jak np. artretyzm. KS7 przynosi ulgę obniżając dolegliwości bólowe i zmniejszając obrzęk. Sportowcy również mogą czerpać korzyści z tej zalety KS7, gdyż utrzymanie rozgrzania stawu kolanowego zmniejsza prawdopodobienstwo kontuzji.OS1st IDEALNE DOPASOWANIE DO TWOJEGO KOLANA

Kształt opaski KS7 na staw kolanowy ułatwia jej zakładanie i zdejmowanie i daje komfort noszenia (nawet pod odzieżą), a oddychający materiał odprowadzający wilgoć zwiększa jeszcze bardziej wygodę użytkowania.

OS1st są wyprodukowane na najlepszych maszynach, każda partia produktów jest testowana, potwierdzając w ten sposób odpowiednie poziomy kompresji zgodne z opisem .

OS1St PRZED, W TRAKCIE I PO TRENINGU

KS7 przed treningiem - przygotowuje organizm do większej wydajności, w trakcie - zapewnia komfort i efektywność, zaś po treningu - dba o odpowiednią regenerację.

NIE TESTUJ WYTRZYMALOŚCI SWOICH KOLAN W TYM SEZONIE, PRZETESTUJ LEPIEJ OPASKI OS1ST! - UŻYWAJ KS7!

Sportowy rynek detaliczny jest przeładowany odzieżą kompresyjną, dlatego OS1st proponuje coś odmiennego – wielostopniowe, mierzalne strefy naprzemiennej kompresji, które wzmacniają konstrukcję organizmu, innymi słowy przystosowują się do anatomii ciała. Strefy kompresji są mocniejsze tam gdzie ciało tego wymaga, umiarkowane, tam gdzie jest taka potrzeba i delikatne gdzie pokrywana powierzchnia wymaga niewielkiego nacisku. To jest wlaśnie unikalna cecha OS1st. Twoje kolano w KS7 jest po prostu w dobrych rękach, pod opieką patentów medycznych OS1st.

Dodaj komentarz

Upewnij się że pola oznaczone * zostały wypełnione poprawnie.

Opinie

  • Klaudia Klaudia Po cwieczeniach w opaskach os1st nogi wydaja się o wiele mniej zmęczone :D Moge trenować dłużej i wydajniej.
  • Artur Artur Używam opasek kompresyjnych podczas biegania i sprawdzają się napawde świetnie! Polecam :D
  • Marek Marek Używawłem opaski kompresyjne FS6 w zzeszłym roku podczas wędrówek górskich po Tatrach :D i jestem mega zadowolony. Polecam !!!
  • Natalia Natalia Super sprawa z tymi pakietami! Pakiet Biegacza OS1st - pasuje dla mnie idealnie, właśnie tego potrzebowałam Dzięki OS1st !!! http://os1st.pl/produkty/pakiety-promocyjne
  • Dominik Dominik Wydaje mi się że dynamiczne opaski kompresyjne są dobrym wyborem, ale można je nosić ograniczoną ilość godzin... Osobiście używam ich podczas uprawiania sportu, a na codzień kupiłem wkładki ortopedyczne Australijskiej firmy FootWave. Taki zestaw sprawdza się u mnie idealnie :D Polecam sprawdzcie sami: http://pl.footwave.com/

Popularne

ROZCIĘGNO PODESZWOWE – 5 ĆWICZEŃ ROZCIĄGAJĄCYCH.

ROZCIĘGNO PODESZWOWE – 5 …

Istnieje wiele ćwiczeń i metod określających sposoby rozciąg...

SKŁONNOŚĆ DO ŻYLAKÓW A AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA.

SKŁONNOŚĆ DO ŻYLAKÓW A AK…

Naprzemienna kompresja strefowa w produktach OS1st wspomaga ...

DLACZEGO BIEGACZE UWIELBIAJĄ KOMPRESJĘ?

DLACZEGO BIEGACZE UWIELBI…

CZYLI KOMPRESJA DYNAMICZNA W AKCJI NA NASZYCH ŁYDKACH. ...

KORZYŚCI Z AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

KORZYŚCI Z AKTYWNOŚCI FIZ…

ZABEZPIECZ SWÓJ ORGANIZM DYNAMICZNĄ KOMPRESJĄ. Nares...

JAK WŁAŚCIWIE WYBRAĆ OPASKI CZY SKARPETY KOMPRSYJNE?

JAK WŁAŚCIWIE WYBRAĆ OPAS…

Nieważne czy jesteś tylko sezonowym biegaczem czy też wyczyn...

 Szybka dostawa
przesyłką kurierską.

 30 dniowa gwarancja
satysfakcji lub zwrot pieniędzy.

 Masz wątpliwości?
zadzwoń: +48 730 210 411

Dane kontaktowe

Biegnij szybciej, wydajniej, wygodniej. Regeneruj się szybciej i zapobiegaj kontuzjom. OS1st to jedyne opaski kompresyjne z aktywnym systemem naprzemiennych stref kompresji. Zamień swoje skarpety do biegania na opaski kompresyjne OS1st

  • +48 506 310 411

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi innymi usługami:

Zapisz się do Newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i rabatach, zapisz się już dziś!