Masz pytania odnośnie zakupu?

Zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami. W razie potrzeby zapraszamy również do kontaktu z nami.

Jest to opatentowany system naprzemiennych stref kompresji (Compression Zone Technology) wykorzystujący medyczne stopnie kompresji, od lekkiej (10-15 mmHg) do silnej (20-30mmHg). Każda strefa posiada specjalnie zaprojektowaną funkcję dla organizmu wywołującą następujące pozytywne skutki: efekt pompy krążeniowo-limfatycznej, stabilizacja struktur więzadłowo-mięśniowych, redukcja przeciążeń i bólu, przyspieszenie regeneracji. Naprzemienność stref kompresji powoduje, że każdy produkt OS1st chroni przed urazami i przeciążeniami (profiliaktyka), zwiększa wydajność, zapewnia komfort i przyspiesza czas powrotu do formy (leczenie i rehabilitacja).

Wszystkie produkty OS1st oparte są o wykorzystanie medycznych stopni naprzemiennej kompresji wykorzystującej opatentowany system Compression Zone Technology, który oddziaływuje w odpowiedni sposób na stawy, więzadła, mięśnie oraz system krążeniowo-limfatyczny, co zapewnia możliwość aktywnego życia bez bólu. Wędruj, biegaj, odkrywaj, praktykuj… Po prostu żyj!

Kompresja statyczna (gradacyjna) wywołuje ucisk stały, w jednym punkcie wybranej części ciała działając na zasadzie opaski uciskowej, co nie wpływa pozytywnie na działanie organizmu człowieka, wręcz przeciwnie, może nawet przynieść negatywne skutki. Kompresja dynamiczna rozkładając strefowo różne stopnie kompresji na poszczególne partie wybranej części ciała zwiększa wydajność pracy organizmu przyspieszając jednocześnie jego regenerację.

Oczywiście. Opaski OS1st dzięki naprzemiennym strefom kompresji oraz wykorzytanym przy produkcji materiałom pozwalają na bezpieczne używanie ich kiedy tylko tego potrzebujesz. Podczas spoczynku, przed, w trakcie oraz po jakiejkolwiek aktywności fizycznej, profilaktycznie, leczniczo podczas urazu oraz w trakcie procesu rehabilitacji po przebytej kontuzji.

Opaski kompresyjne OS1st mogą być używane profilaktycznie na poszczególne części ciała, aby dzięki swoim właściwościom zapobiegać jakimkolwiek urazom i zwiększać wydajność poszczególnych partii organizmu. W momencie pojawienia się dolegliwości bólowych czy kontuzji w obrębie danej części ciała spełniają idealną funkcję zapeniając proces leczenia i przyspieszając proces powrotu do formy. W asortymencie OS1st znajdują się opaski o naprzemiennej kompresji dynamicznej dla poszczególnych części ciała jak: stopa (w tym haluks), staw skokowy, łydka (w tym limitowana seria opasek z SuperBohaterami), kolano, udo, nadgarstek, łokieć czy ramię.

Tak. Działanie na zasadzie pompy krążeniowo-limfatycznej i lepsze dotlenienie tkanek oraz ich stabilizacja przyczyniają się do regeneracji mikrourazów i wywołania efektu delikatnego masażu co w ostateczności prowadzi do wyeliminowania bądź zminimalizowania dolegliwości bólowych. Uwaga! Każda dolegliwość bólowa może oznaczać nie tylko przeciążenie, ale równiez poważne urazy czy schorzenia. Należy skonsultować ją z lekarzem specjalistą lub fizjoterapeutą.

Każdy produkt OS1st posiada na opakowaniu swoją tabelę rozmiarów i dopasowania do wybranej części ciała. Jeśli zgodnie z tą tabelą znajdujesz się na granicy rozmiarów (np. pomiędzy M i L) zawsze wybieraj rozmiar większy ( w tym przypadku rozmiar L).

Rekomendujemy prać opaski OS1st ręcznie przy pomocy delikatnych środków piorących bez użycia wybielaczy pozostawiając je do swobodnego wyschnięcia (bez używania suszarki).

Produkty OS1st są wyprodukowane z trwałych, najlepszej jakości materiałów, które zapewniają wysoką wytrzymałość. Wytrzymałość ta zależy od tego jak często i do jakiej aktywności używamy opasek OS1st. Generalnie po 6-ściu miesiącach powinno się zwrócić szczególną uwagę czy opaski OS1st, których używamy oddziaływują w ten sam pozytywny sposób na wybraną część ciała jak na początku ich używania. Uwaga! Nigdy nie wierz w marketingowe slogany producentów zapewniających o maxymalnym czasie trwałości. Wytrzymałość, trwałość i jakość działania zależą bowiem od wielu czynników używalności i konserwacji produktu.
Opaski OS1st mogą być używane zawsze i wszędzie na poszczególne części ciała (stopa, kostka, kolano, udo, nadgarstek, łokieć, ramię) jako produkt profilaktyczny, leczniczy i rehabilitacyjny w momencie kiedy naprzemienna kompresja dynamiczna może być pomocna w zwiększeniu komfortu, wydajności, regeneracji działania Twojego organizmu oraz wyeliminowania bólu. Uwaga! Jeśli cierpisz na jakąś dolegliwość czy chorobę i masz wątpliwości co do używania kompresji skonsultuj to zawsze z lekarzem pierwszego kontaktu.