ULGA DLA TWOICH HALUKSÓW...

  • Kwi 20, 2021

CZYLI MISJA SPECJALNA DLA DYNAMICZNEJ KOMPRESJI.

CZYLI MISJA SPECJALNA DLA DYNAMICZNEJ KOMPRESJI.

Czy ból związany z posiadaniem haluksów przeszkadza Ci w codziennym życiu? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi – TAK, jedynym pocieszeniem jest fakt, że nie jesteś w tym osamotniony. Haluks, czyli paluch koślawy jest dolegliwością bardzo powszechną, zaliczaną do chorób cywilizacyjnych, dotykającą 4% populacji. Pojawia się nawet u osób przed 20 rokiem życia, występując w 80% na obu stopach, choć często z różnym natężeniem, z reguły, bo aż w 75% jest chorobą dziedziczną i dotyka 9 razy częścij kobiet niż mężczyzn. Wiele osób cierpi z powodu haluksów, ale niewiele osób zna szczegóły dotyczące tego schorzenia.

Co to właściwie jest haluks?

Haluks, zwany paluchem koślawym jest formą deformacji w postaci kościstego wybrzuszenia, tworzącego się w stawie dużego palca (palucha), zwanego stawem śródstopno-paliczkowym. W wyniku tej deformacji pierwsza kość śródstopia wykrzywia się kierując się na zewnątrz stopy poza jej normalny profil, wymuszając niejako odchylenie palucha w kierunku pozostałych palców, a w skrajnych przypadkach nawet nachodzenia na nie. To nienaturalne ustawienie powoduje duże dolegliwości bólowe, otarcia, odciski i modzele, które przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu i dopasowaniu odpowiedniego obuwia.

Jak zniwelować ból haluksa?

Marka OS1st proponuje użycie kompresji dynamicznej dla złagodzenia dolegliwości bólowych wynikających z posiadania haluksów. Ortopedyczne wsparcie połączone z opatentowaną technologią naprzemiennych stref kompresji – Compression Zone Technology® (CZT®) przynosi ulgę w bólu i stanowi idealne zabezpieczenie przed dalszym rozwojem haluksów.

Dla przyniesienia ulgi w bólu i ułatwienia codziennego funkcjonowania marka OS1st dla posiadaczy haluksów przygotowała dwa rozwiązania w zależności od potrzeb osoby, która próbuje zwalczyć ten uciążliwy ból, nadmierne tarcie i niewygodę w poruszaniu się.

Skarpeta BR4 kontra haluksom!

BR4 działa na stopę i na strefę haluksa jako forma bariery, zapobiegając pęcherzom i ciągłemu bólowi tarcia spowodowanego nieprawidłowo ustawionymi palcami. Opaska kompresyjna BR4 posiada cztery strefy naprzemiennej kompresji stymulujące krążenie, które powodują większe dotlenienie uszkodzonych tkanek. Konstrukcja opaski BR4 obejmuje odzielenie palucha od reszty palców, zapobiegając w ten sposób nadmiernemu tarciu i naciskowi oraz specjalną poduszkę w strefie haluksa zapewniającą skuteczną ulgę w bólu. Skarpetka haluksowa idealnie dopasowuje się do stopy dzięki czemu można ją nosić w każdym momencie i do każdego typu obuwia, równiez w trakcie uprawiania sportu. BR4 zapewnia wygodę, minimalizuje dyskomfort, przyspiesza regenerację i obniża poziom zmęczenia stóp. Opaska kompresyjna BR4 nie tylko idealnie dopasowuje się do Twojej obolałej stopy z haluksem, ale również do Twojego aktywnego stylu życia.

 
109,00 zł
Kolor Tooltip
Rozmiar Tooltip
  • Nie wiesz jaki rozmiar wybrać? Kliknij tutaj aby przejść do TABELI ROZMIARÓW
 

Opaska HV3 kontra haluksom!

HV3 jest opaską z wbudowaną szyną palucha koślawego - najbardziej wygodną i efektywną jaką kiedykolwiek stworzono. Poza trzema strefami naprzemiennej kompresji i odzielonym paluchem posiada specjalną elastyczną szynę w strefie haluksa wyrównującą kąty palców i zabezpieczającą haluks przed dodatkowym naciskiem i tarciem. Opaska HV3 z wbudowaną szyną obejmuje strefę przodostopia, chroniąc strefę haluksa przed bólem i obrzękami. HV3 jest produktem wygodnym, efektywnym i jedynym łączącym dynamiczną kompresję z aparatem w postaci komfortowej szyny.

Oba produkty proponowane przez OS1st idealnie radzą sobie z dolegliwościami bólowymi, które towarzyszą posiadaczom haluksów, stanowią idealne zabezpieczenie pozabiegowe (w przypadku pacjentów wymagających interwencji chirurgicznej haluksa) i korygują ustawienie palców zapobiegając dalszemu rozwojowi schorzenia.

 
59,00 zł
Kolor Tooltip
Rozmiar Tooltip
  • Nie wiesz jaki rozmiar wybrać? Kliknij tutaj aby przejść do TABELI ROZMIARÓW
 

Dodaj komentarz

Upewnij się że pola oznaczone * zostały wypełnione poprawnie.

Opinie

  • Klaudia Klaudia Po cwieczeniach w opaskach os1st nogi wydaja się o wiele mniej zmęczone :D Moge trenować dłużej i wydajniej.
  • Artur Artur Używam opasek kompresyjnych podczas biegania i sprawdzają się napawde świetnie! Polecam :D
  • Marek Marek Używawłem opaski kompresyjne FS6 w zzeszłym roku podczas wędrówek górskich po Tatrach :D i jestem mega zadowolony. Polecam !!!
  • Natalia Natalia Super sprawa z tymi pakietami! Pakiet Biegacza OS1st - pasuje dla mnie idealnie, właśnie tego potrzebowałam Dzięki OS1st !!! http://os1st.pl/produkty/pakiety-promocyjne
  • Dominik Dominik Wydaje mi się że dynamiczne opaski kompresyjne są dobrym wyborem, ale można je nosić ograniczoną ilość godzin... Osobiście używam ich podczas uprawiania sportu, a na codzień kupiłem wkładki ortopedyczne Australijskiej firmy FootWave. Taki zestaw sprawdza się u mnie idealnie :D Polecam sprawdzcie sami: http://pl.footwave.com/

Popularne

DLACZEGO BIEGACZE UWIELBIAJĄ KOMPRESJĘ?

DLACZEGO BIEGACZE UWIELBI…

CZYLI KOMPRESJA DYNAMICZNA W AKCJI NA NASZYCH ŁYDKACH. ...

KORZYŚCI Z AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

KORZYŚCI Z AKTYWNOŚCI FIZ…

ZABEZPIECZ SWÓJ ORGANIZM DYNAMICZNĄ KOMPRESJĄ. Nares...

JAK WŁAŚCIWIE WYBRAĆ OPASKI CZY SKARPETY KOMPRSYJNE?

JAK WŁAŚCIWIE WYBRAĆ OPAS…

Nieważne czy jesteś tylko sezonowym biegaczem czy też wyczyn...

ULGA DLA TWOICH HALUKSÓW...

ULGA DLA TWOICH HALUKSÓW…

CZYLI MISJA SPECJALNA DLA DYNAMICZNEJ KOMPRESJI.

JAK UNIKNĄĆ KONTUZJI KOŃCZYN DOLNYCH PODCZAS UPRAWIANIA ULUBIONEGO SPORTU?

JAK UNIKNĄĆ KONTUZJI KOŃC…

4 SPRAWDZONE SPOSOBY OD OS1st! ...

 Szybka dostawa
przesyłką kurierską.

 30 dniowa gwarancja
satysfakcji lub zwrot pieniędzy.

 Masz wątpliwości?
zadzwoń: +48 730 210 411

Dane kontaktowe

Biegnij szybciej, wydajniej, wygodniej. Regeneruj się szybciej i zapobiegaj kontuzjom. OS1st to jedyne opaski kompresyjne z aktywnym systemem naprzemiennych stref kompresji. Zamień swoje skarpety do biegania na opaski kompresyjne OS1st

  • +48 506 310 411

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi innymi usługami:

Zapisz się do Newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i rabatach, zapisz się już dziś!